ویدئومتری شبکه فاضلاب

ویدئومتری

ویدئومتری 

ویدئومتری یک نوع بازرسی چشمی محسوب می شود که توسط انواع دوربین ها، ربات های بازرسی و بروسکوپ ها در صنایع مختلف آب، فاضلاب، گاز و نفت صورت می گیرد.

به طور کلی عملیات ویدئومتری شامل فیلم برداری، عکس برداری با ثبت مکان، زمان و یا حتی موقعیت ابزار بازرسی در مسیر بازرسی می باشد.

در هنگام انجام عملیات ویدئومتری پارامترهای دیگری را هم چون دما، فشار، شیب، دو پهن شدگی مسیر را توسط نصب سنسورهای مختلف می توان اندازه گیری نمود.

ویدئومتری در بخش آب و فاصلاب شامل انجام عملیات ویدئومتری توسط ربات بازرسی شبکه، دوربین های پوش راد(فنری) و هم چنین تجهیزاتی نظیر دوربین های زوم کمرا (Quick view) در حوزه فاضلاب و ویدئومتری به وسیله دوربین های بازرسی چاه های عمیق آب در حوزه آب می باشد.

تجهیزات بازرسی در حوزه فاضلاب:

       ربات ویدئومتری شبکه فاضلاب

ویدئومتری

همان طور که گفته ربات بازرسی شبکه های فاضلاب یکی از کاربردی ترین ابزار ها در زمینه بازرسی فاضلاب می باشد که امروزه به ظور مستمر و مداوم در حوزه فاضلاب صورت می گیرد.

مهم ترین هدف ویدئومتری در این حوزه، تعمیر و نگه داری از شبکه های بهره برداری فاضلاب و جلوگیری از وارد از وارد آسیب جدی به خطوط فاضلاب در طولانی مدت و حتی آلوده شدن لابه های زمین می باشد.

هم چنین با بازرسی خطوط جدید فاضلاب قبل از بهره برداری میتوان به طور کامل از سلامت شبکه فاضلاب اطمینان حاصل کرد.

 

        دوربین های پوش راد 

دوربین پوش راد انشعاب                                     حوزه آب و فاضلاب دوربین های ویدئومتری انشعابات فاضلاب 112837 MG 0777

 

 

دوربین های پوش زاد یکی دیگر از ابزار بازرسی چشمی در حوزه فاضلاب می باشد که به دلیل قطر کوچکتر این دوربین نسبت به ربات بازرسی می توان از آن ها در مسیر دارای انحنا به دلیل انعطاف حرکت دوربین استفاده نمود.

مزیت نسبی این دوربین ها نسبت به ربات های بازرسی حمل بسیار آسان در انواع خودرو، بدون نیاز به اپراتور متخصص می باشد و هم جنین قیمت بسیار مناسب آن ها می باشد.

دوربین های پوش راد معمولاً  حداکثر در شبکه های فاضلاب تا قطر ۳۵۰ میلیمتر قابل استفاده می باشند.

از معایب دوربین های پوش می توان به عدم توانایی سنجش دما، شیب، فشار و اندازه گیری های لیزری نسبت به ربات بازرسی شبکه اشاره نمود.

   دوربین کوئیک ویو (زوم کمرا)

 

حوزه آب و فاضلاب دوربین های ویدئومتری شبکه فاضلاب کوئیک ویو MG 0751 scaled e1607967195563

دوربین های کوئیک ویو یا همان زوم کمرا یکی دیگر از ابزارهای بازرسی چشمی جهت بازرسی سریع در شبکه های فاضلاب می باشد. این دوربین ها نیز داراس سنسور مسافت سنج لیزری جهت اندازه گیری فاصله های موانع در مسیر می باشد.

دوربین کوئیک ویو قابلیت زوم از ۱۰ تا ۷۰ متر را داراست و بعضاً مجهز به سیستم ضد لرزش به هنگام فیلم بردرای جهت نمایش واضح اجسام می باشد.

کارکرد این دوربین بسیار ساده، سریع و آسان بوده و برای بررسی وضعیت کلی خطوط شبکه فاضلاب بسیار مناسب می باشد.

 

 

تجهیزات بازرسی دز حوزه آب:

  دوربین ویدومتری چاه عمیق آب

 

دوربین ویدئومتری چاه عمیق آب یکی از پرکاربردترین تجهیزات کاربری جهت بررسی وضعیت چاه های آب می باشد.

امروزه این وسیله توانسته با در اختیار گذاشتن اطالاعات مفید ویدئومتری، کمک بسیار زیادی به متخصصان چاه کند.

دوربین های ویدئومتری جاه با اطلاعاتی هم چون وضعیت کامل لوله جدار، نوع رسوبات داخل چاه، وضعیت ساختاری کامل چاه در عمق های مختلف، امکان تصمیم گیری دقیق تری نیز برای متخصصان این زمینه فراهم کرده است.

این دوربین ها علاوه بر فیلم برداری و تصویر برداری، امکان سنجش سختی آب، شوری و هم چنین بررسی انواع رسوبات موجود در چاه را دارند.

لازم به ذکر است ودئومتری جاه آب به صورت دوره ای به سلامت و افزایش طول عمر چاه کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

دوربین های ویدئومتری چاه آب نیز در کلاس های مختلف شامل تک دوربینه محوری، تک دوربینه چرخشی و چهار دوربینه توسط این شرکت تولید می شود.

 

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *